תכנון והפקת אירוע במסעדה

אירועים גדולים בדרך כלל מארגנים באולמות או גני אירועים, אך אירועים קטנים יותר כמו ימי הולדת, ימי נישואין או אפילו ברי מצווה עם כמות מצומצמת של משתתפים אפשר לקיים גם במסעדות.

הפקת אירוע במסעדה מבטיחה לכם שהאוכל יהיה מצויין, ויגיע חם ישר מהמטבח. אירועים במסעדות מאורגנים במסעדה בדרך כלל מנצלים את העובדה כי יש במקום חצר יחודית המשקיפה על אגם, או אזור VIP מיוחד בו תוכלו לארגן את האירוע.

מה כדאי לקחת בחשבון כאשר מתכננים אירוע במסעדה?

לוקיישן לוקיישן לוקיישן 

גם אם יש מסעדת גורמה במרכז הארץ שאתם ממש אוהבים, אם האורחים שלכם מגיעים ברובם מהצפון עדיף לתכנן אירועים במסעדות בעיר הצפונית הקרובה לכולם.

רבים יעדיפו להגיע לאירוע קרוב, ועשויים לדלג על אירוע אליו הם צריכים לנסוע שעתיים שלוש בפקקים.

רצוי גם לוודא שאתם מתכננים את האירוע לא רק במקום נוח אלא גם בשעה המתאימה לכולם. שעות הערב, בימי חול או בשבת בערב יכולות להיות הזמן האידיאלי לקיום האירוע.

הודיעו לאורחים שלכם מראש

גם אם האורחים מתגוררים חמש דקות נסיעה מהמסעדה, מוטב להודיע על האירוע לפחות שבוע שבועיים קודם, על מנת שלאורחים שלכם לא יהיו תוכניות נוספות שעשויות להתנגש עם יום ושעת האירוע.

כאשר אתם סוגרים עם המסעדה את התאריך (כמובן עדיף לא לחכות גם עם הזמנת המקום), תוכלו כבר להכין הזמנות חגיגיות ולשלוח לאורחים שלכם בדואר, באימייל או באמצעות הרשתות החברתיות.

הגדירו מראש מי משלם

מקרה בו אירועים במסעדות עשוי ליצור אי נעימות, הוא כאשר לא ברור לאורחים אם הם משלמים על המנות שיזמינו, או שמדובר באירוע הממומן כולו על ידכם.

חשוב להבהיר מראש כי הזמנתם X מנות, או שאתם מתכננים להזמין את כלל האורחים שיגיעו, ולהבהיר לאורחים שלכם שלא יצטרכו להוציא שקל מכיסם. לעומת זאת, אם מדובר במפגש חברתי יותר מאירוע,

חשוב להבהיר לאורחים שלכם כי כל אחד משלם על המנות שלו, הרבה לפני שמגיע החשבון.

בדקו אם המסעדה מחזירה בתעודת כשרות

אירועים בצפון ובאזורים אחרים בארץ יכולים להיות נפלאים, אך אתם עשויים למצוא את עצמכם במצב לא נעים אם למסעדה שבחרתם אין תעודה כשרות, וחלק מהאורחים שלכם מקפידים עליה.

מצב נוסף, שלא רבים מודעים אליו, היא חומרת הכשרות. יש האוכלים אך ורק במסעדות המחזיקות בתעודת כשרות למהדרין, ואחרים פחות מקפידים על כך.

הגדירו את התפריט לאירוע

מסעדות רבות מעניקות הנחה לקבוצות, אך מגבילות בהזמנת פריטים מסויימים בלבד מהתפריט במחיר קבוע למנה. תוכלו לבקש פירוט מהמסעדה ולהדפיס תפריט מיוחד עבור האורחים שלכם,

על מנת להמנע מסיטואציה לא נעימה בה אורח מעוניין להזמין מנה מתפריט המסעדה הרגיל, שאינה קיימת בהסדר המוקדם עם המסעדה.

לסיכום, הפקת אירועים במסעדות יכולה לחסוך לכם משאבים רבים, ותוכלו אפילו לארגן במסעדה גם אירועים גדולים יותר כמו בריתות, ברי או בתי מצווה. רק זכרו כי תכנון מוקדם יחסוך לכם אי נעימות באירוע עצמו. ושיהיה במזל!

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email