תפריטיםנווט אלינוהזמנת שולחן

כיצד לבנות את התפריט הגלילי המושלם למסעדה?

ישראלים שבוחרים לצאת לחופשה בארץ במקום לטוס לחו"ל יודעים שלטייל בצפון זה לא פחות מזכיר את חו"ל מכל הבחינות.

הצפון הוא אחד המקומות המרהיבים שיש בארצנו הקטנה, והגליל המערבי שנושק לחוף אכזיב ומשתלב עם רכסי הגליל העליון ונוף החרמון , עם הכנרת ועמק החולה, הוא אחד המקומות המושכים ביותר בארץ, הן מבחינת טיול והן מבחינה קולינרית.  

האוכל הגלילי ומסעדות בצפון ידועות בייחודיות שלהם, גם בטעמים הטריים והמיוחדים וגם בנראות העסיסית והמרנינה. לאכול בצפון זה לאכול טוב, טעים ובריא!

אז ממה עשוי התפריט הגלילי המושלם? מה הוא מכיל בתוכו שכולם מתפעלים ממנו?

קולינריה של תבלינים בגליל

היום יש טרנד חדש שמשלב טיולים ברחבי בארץ יחד עם סיור קולינרי בכל המסעדות הכי מומלצות, וכמובן שניתן למצוא מגוון של סיורים מסוג זה, המציעים סיור קולינרי מענג באזור הצפון.

המזון הגלילי הוא מזון המושפע ממזג האוויר בצפון, מגידולים חקלאיים וגם מסוג הבהמות שגדלות שם.  בגליל יש אקלים ים תיכוני שהוא ממוזג והוא מושפע גם ממקורות של מים מתוקים כמו אגם הכנרת ונהר הירדן ועוד הרבה מעיינות ונחלים שזורמים בשצף בגליל.

אלו מבטיחים כאמור יבול חקלאי משובח שכולל הרבה צמחים, כמו: גפנים למיניהם, עצי זית מכמה סוגים, שדה של חיטה והרבה שיחי תיבול שעליהם מתבסס כל המטבח הגלילי מאז ומעולם. גם בתנ"ך אפשר לראות תזכורת לכל מיני התרחשויות שקרו באזור הגליל ובהם נכללו טקסים מתובלים בהרבה מזון ויין.

חומרי הגלם הם הנראות של המטבח הגלילי

המטבח הגלילי הוא בעל מניירות עתיקות ואותנטיות, שכן הוא משתמש בחומרי הגלם כפי שהם ולא הורס אותם. הרבה מסעדות בגליל מפיקות לבד: עשבי תיבול, שמן זית, זיתים שנכבשו מכל מיני זנים של עצי זית שמקורם בגליל, החמוצים ואפילו גבינת הלבנה והלחמים. מסעדות רבות מחזיקות יקב, כרמים, שדה וגינות תבלין, ואיתם מרכיבים את המנות שבתפריט שכולו תוצרת הבית והמקום.

תמונות של גבינות ויין

המטבח הגלילי מספק מנעד רב של מאכלים שהנראות שלהם מרשימה ומזמינה. כל צלם מזון יהנה להכניס לתיק העבודות שלו צילום מזון מקצועי של מנות מהמטבח הגלילי.

שכן מטבח זה גדוש בצבעוניות וטעמים שיכולים ממש לחוש אותם דרך הצילום, שמן הזית הבוהק והצבעים החזקים של הירקות והתיבול על מצע של צלחת לבנה, וכוסות היין השופעים שתמיד יעוררו תיאבון.

מסעדות שף

בצפון ניתן למצוא הרבה מסעדות שף איכותיות שמארחות את התיירים שמגיעים לבלות בירוק היפה. חלק מהמסעדות גם ממוקמות במקומות בעלי מבנה עתיק שמדגיש את האותנטיות של האירוח ומעניק חוויה כפולה ומכופלת.

אין ספק שמסעדות המכינות מזון גלילי יצליחו לגעת בכל טעמם של סוגי האוכלוסייה, שכן הוא מכיל את הכול ותמיד ניתן לבחור מתוכו משהו טעים ומענג. 

  • פסטה כפרית - אדלינה מטבח גלילי


קיבוץ כברי  049523707